Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Piławy Górnej

W związku z realizacją programu „ Piławę znamy i o niej opowiadamy” w najstarszej grupie przedszkolaków, zaplanowana była wizyta u Burmistrza naszego miasta. Odbyła się ona w czwartek 05.05.2022r. i była jedną z ciekawszych wycieczek, jakie dzieci przeżyły w ostatnim czasie. Przede wszystkim spotkanie z dziećmi było wspaniale zorganizowane, a Pan Burmistrz i jego pracownicy byli doskonale do niego przygotowani. Wizyta rozpoczęła się od powitania wszystkich starszaków w sali konferencyjnej przez Pana Burmistrza Krzysztofa Chudyka, Panią Burmistrz Martę Sochacką-Pelczar oraz Panią Sekretarz Gminy Małgorzatę Drebot. Dzieci miały okazję zająć miejsca przy stołach i poczuć się jak prawdziwi radni podczas sesji. Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go swoimi pytaniami. Chętnie przekazywały swoje pomysły na pytanie burmistrza : „Co by chciały, aby w Piławie powstało?”. Z radością przyjęły od burmistrza informację o planowanych przez miasto atrakcjach dla dzieci i młodzieży. Odwiedziły również Urząd Stanu Cywilnego, miały okazję dowiedzieć się, czy są zapisane w „tajemniczych księgach” oraz gdzie można wyrobić dowód osobisty. W trakcie wędrówki po urzędzie wszyscy pracownicy okazywali dzieciom swoje zainteresowanie, byli bardzo mili i serdeczni. Jednak największą atrakcją i największym przeżyciem dla dzieci była wizyta w gabinecie Pana Burmistrza – Krzysztofa Chudyka. Dzieci, które w przyszłości planują zostać burmistrzem, miały okazję przymierzyć się do tego stanowiska, zasiadając w fotelu gospodarza miasta. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz magnes z widokiem Piławy Górnej, za co serdecznie dziękujemy. Podczas podróży po urzędzie towarzyszył nam pan fotograf, uwieczniając te chwile na zdjęciach. Również na zakończenie wizyty grupa Biedronek wraz z Panem Burmistrzem i jego pracownikami zrobiła zdjęcie, by mieć pamiątkę z tego doniosłego wydarzenia w życiu najmłodszych obywateli naszego miasta. Być może jest wśród nich przyszły burmistrz?! Bowiem chętnych na tę posadę było bardzo wielu przedszkolaków. Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę. Dziękujemy również Pani Marcie Sochackiej Pelczar oraz Pani Małgorzacie Drebot za serdeczne zajęcie się przedszkolakami podczas oprowadzenia ich po urzędzie, za cierpliwość i zrozumienie potrzeb dzieci. Dzięki Waszemu profesjonalnemu podejściu do naszej wizyty, dzieci poczuły się ważne i docenione. Odczuwały Waszą serdeczność i gościnność na każdym kroku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by nasza wizyta przebiegła w tak wspaniale zorganizowany sposób oraz w przemiłej atmosferze.