DROGA DO WOLNOŚCI – 11 listopada

Ziemio Polska, Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!

Jan Paweł II

 

Z okazji 11 listopada w Naszym przedszkolu, odbyła się uroczystość poświęcana Ojczyźnie w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Ta data to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią Naszego kraju.

Dzieci z grup: Biedronki, Myszki i Pszczółki, przygotowały na ten wyjątkowy dzień akademię pod hasłem Droga do wolności. Swoją inscenizacją i słowami przekazały w piękny, a także  wzruszający sposób, jak wyglądała droga Naszego narodu do odzyskania wolności. Maja podczas występu słowami piosenki wyjaśniła słowo niepodległość, a biały orzeł zobrazował, jak czuwał nad Polską…

O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, a na zakończenie piosenką zaprezentowaliśmy swoją radość i dumę z tego, że jesteśmy Polakami i mieszkamy w wolnym kraju.

Na występie w przedszkolu nie zakończyliśmy. Dnia 15.11 wystąpiliśmy przed rodzicami, seniorami, emerytami, rencistami oraz mieszkańcami naszego miasta, by raz jeszcze móc upamiętnić to ważne wydarzenie w historii Polski. Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim obecnym oraz gościom z Urzędu Miasta: Burmistrzowi Miasta panu Krzysztofowi Chudykowi, Zastępcy Burmistrza Miasta pani Marcie Sochackiej – Pelczar oraz Inspektor ds. Oświaty pani Magdalenie Kochowskiej. Dziękujemy również za możliwość wystąpienia przed klasami 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej, których odwiedziliśmy 16.11.

Dzieje naszej ojczyzny, to nie tylko szczęśliwe i spokojne dni. Ci, którzy o nią walczyli mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczymy swoje dzieci jak być Polakami. Nasze małe przedszkolaki pokazują to najpiękniej jak potrafią.

Wszystkie podziękowania i słowa uznania z waszej strony są dowodem na to, że podążamy we właściwym kierunku.