DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadający 25 listopada to wspaniała okazja do świętowania. W naszym przedszkolu, jak co roku, również obchodziliśmy to bardzo ważne  misiowe święto. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Dzieci poznały historię powstania pluszaków i obejrzały prezentację multimedialną utrwalającą wiadomości o znanych i mniej znanych misiach z bajek, poznały również  na podstawie ilustracji kilka niedźwiedzi żyjących na naszej planecie. Przedszkolaki wykonały misiowe maski, malowały misie farbami i kolorowały obrazki z misiami. Dużą atrakcją dla dzieci było pojawienie się wyjątkowych gości z Posterunku Policji w Piławie Górnej. Młodszy aspirant Magdalena Szczerek i starszy aspirant Adam Gulka czytali dzieciom bajki o misiach jednocześnie przyłączając się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu swojego ukochanego misia, z którymi w rytm muzyki wspólnie się bawiły.

BIEDRONKI  i PSZCZÓŁKI z paniami Karoliną Macijowską i Karoliną Włosek mogły uczestniczyć w zabawach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie zaprezentowały się w misiowych wierszach i piosence Pluszowy miś, a także mogły wysłuchać bajek i wierszy czytanych przez Zastępcę Burmistrza – panią Martę Sochacką – Pelczar, Dyrektor Przedszkola – panią Barbarę Mazur oraz przez zaprzyjaźnionych z biblioteką seniorów – paniami: Wacławą Sochacką, Krystyną Gawędą i Julią Koprowską. Przedszkolaki wróciły zadowolone, uśmiechnięte i pełne pozytywnych emocji.

Większość dzieci już dziś z niecierpliwością oczekuje na kolejne Święto Pluszowego Misia.