ANDRZEJKOWE CZARY

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

 

28 i 29 listopada w „TĘCZOWEJ KRAINIE” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. W tym roku do wspólnej zabawy zaproszeni zostali rodzice dzieci z grup starszych – BIEDRONKI i PSZCZÓŁKI. Dzieci młodsze bawiły się ze swoimi paniami w specjalnie na tę okazję przygotowanej komnacie czarów. Dla wszystkich przedszkolaków dzień ten był dniem radosnych zabaw i wróżb podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło losowania swoich przyszłych zawodów, losowania kolorów, gry w butelkę, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, jak również rzucania grosika na szczęście do miski z wodą. Wychowawczynie przypominały dzieciom, że wróżby, to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce.  Pod koniec zabawy na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.