DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia w całej Polsce obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tych dniach wnuczki i wnukowie obdarowują swoich bliskich prezentami, laurkami składając najlepsze życzenia.

20 stycznia  nasze przedszkolaki pod okiem pań nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występ. Tego dnia do Miejskiego Ośrodka Kultury licznie przybyły Babcie i Dziadkowie, aby zobaczyć swoje wnuczęta na scenie. Prezentacje poszczególnych grup rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia  „Pyza na polskich dróżkach”, w wykonaniu dzieci z grup „Myszki” i „Motylki”, podczas którego zaproszeni seniorzy mogli pośpiewać wspólnie z dziećmi piosenki, takie  jak „Głęboka studzienka”, czy „Szła dzieweczka do laseczka”. Następnie dzieci z grup „Krasnoludki”, „Jeżyki” i „Żabki” recytowały wiersze i śpiewały piosenki, w których dziękowały Babciom i Dziadkom za ich opiekę, troskę i okazywaną miłość. „Biedronki” i „Pszczółki” oprócz wierszy zaprezentowały się w układach tanecznych, które przez zaproszonych gości zostały nagrodzone gromkimi brawami. Występ zakończył się wykonaniem przez wszystkie przedszkolaki piosenki „Podzielone serce” oraz wręczeniem drobnych upominków wykonanych przez dzieci.

Do życzeń składanych przez małych artystów dołączają się pracownicy przedszkola, życząc wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.