Międzyprzedszkolna Zabawa Integracyjna

Dnia 16 marca 2023 r w Przedszkolu Publicznym „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej odbyła się Międzyprzedszkolna Zabawa Integracyjna pod hasłem „Gdy wiosnę czujemy, w Królestwie dzieci chętnie kodujemy” dla dzieci 6-letnich.  Zabawę przygotowały i poprowadziły nauczycielki: pani Alicja Lizak i pani Iwona Orzoł.

Na zabawę przybyły dzieci z nauczycielkami z przedszkoli:

– Przedszkole „ Na akacjowym wzgórzu” z Łagiewnik,

– Przedszkole Publiczne nr 3 z Bielawy

– Przedszkole Publiczne nr1 im. Jana Brzechwy z Dzierżoniowa

– Przedszkole Niepubliczne nr 3 „ Pod Topolą” z Dzierżoniowa

– Przedszkole Publiczne nr 7 z Dzierżoniowa

– Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Gród” w Niemczy

– Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” z Piławy Górnej.

-Przedszkole Publiczne nr 2 im. M Konopnickiej w Pieszycach

Udział w zabawie wzięli  również przedstawiciele miasta Piławy Górnej- burmistrz pan Krzysztof Chudyk oraz Inspektor do Spraw Oświaty pani Magdalena Kochowska.

Po ciepłym i serdecznym przywitaniu wszystkich uczestników przez panią dyrektor przedszkola Barbarę Mazur dzieci razem z nauczycielkami wzięły udział w zabawach zimowo- wiosennych. Wszyscy wspólnie przywitaliśmy się piosenką „Klaśnij w dłonie”, następnie dzieci wraz z nauczycielkami wykonywały zadania. Umieszczały bałwanki w odpowiedniej kolejności, zgodnie z treścią wiersza, układały wieże z kolorowych kubeczków, według wylosowanego wzoru. Bardzo sprawnie wykonały również „Sudoku” oraz pokolorowały obrazek wg kodu. Były również zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Na zakończenie była niespodzianka dla dorosłych „Genibot” – próba zaprogramowania robota, w taki sposób, aby zebrał na macie do kodowania wiosenne kwiatki i dotarł do Pani Wiosny. Każdy uczestnik otrzymał za udział w zabawie podziękowanie oraz drobny upominek. Następnie dzieci z nauczycielkami i goście odpoczęli przy posiłku robiąc samodzielnie zdrowe kanapki. Celem zabawy była integracja dzieci z różnych przedszkoli oraz wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy. Dzieci wracając do swoich przedszkoli były zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń.