12 Święto Optymizmu

Nasze przedszkole realizuje Program „Optymistyczne Przedszkole. Królestwo dzieci” autorstwa Mirelli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej. Dlatego też co roku 10 maja obchodzimy „Święto Optymizmu”.

W tym roku dzieci ze wszystkich grup wiekowych obchodziły ten dzień bardzo radośnie, pod hasłem „Świętowanie na królewskim dywanie”. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat „dywanu”, jego znaczenia, opisu i funkcji. Następnie w salach poszczególnych grup zostały przygotowane zadania dla dzieci związane ze spędzaniem czasu na dywanie oraz rozwijające umiejętności matematyczne, ponieważ odkrywaliśmy w tym dniu kolejną komnatę Królestwa Dzieci- Komnatę Matematyki. Do zajęć należało między innymi, wspólne wykonanie „Królewskiego dywanu” ozdobionego figurami matematycznymi, Skakanie na dywanie, czyli „dywanikowe klasy”, „Ja mam. Kto ma?”-gra z wykorzystanie kart obrazkowych na dywanie, „Gimnastyka na dywanie”, czy „Magiczny dywan”.

Następnie dzieci z wykonanym przez siebie dywanem udały się na spacer do Urzędu Miasta. Wszystkim pracownikom Urzędu zostały wręczone pamiątkowe Dyplomy Optymisty.

Był to dzień pełen wrażeń i radości, mamy nadzieję, że udało nam się zarazić chociaż część napotkanych ludzi optymizmem.