POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Dzień 20.06.2023r. dla dzieci z grup „Pszczółek i „Biedronek” z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej był dniem wyjątkowym, uroczystym, dniem zadumy i wzruszeń ponieważ tego dnia odbyła się wyjątkowa uroczystość – „Pożegnanie przedszkola” Czas płynie nieubłaganie. Dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś zakończyły pierwszy etap edukacji.

Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego Poloneza, po którym  w recytowanych  wierszach i tekstach  piosenek starszaki wspominały wspaniałe chwile spędzone w przedszkolu, powiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Młodsze dzieci z grupy Myszek i Motylków żegnając starszych kolegów zaprezentowały występ artystyczny życząc im aby w szkole, tak jak w przedszkolu miło płynęły im chwile obiecując wspólne spotkanie w jej murach.

Na koniec Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za piękne przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom wręczyła podziękowania  za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.

Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami udali się do sal przedszkolnych, gdzie Pani Dyrektor wręczyła absolwentom pamiątkowe dyplomy, zdjęcia oraz upominki.