Optymistyczne Przedszkole – Inauguracja nadania tytułu

INAUGURACJA NADANIA TYTUŁU OPTYMISTYCZNEGO PRZEDSZKOLA – RELACJA

Dzień 20 października 2018 roku zapisze się w kalendarzu uroczystości Przedszkola Publicznego „Tęczowa Kraina” jako niezwykła data, nie tylko dla nas nauczycieli, ale również dla naszych przedszkolaków. W tym szczególnym dniu, nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE. W uroczystości, obok przedszkolaków i rodziców, uczestniczyli wspaniali goście: Burmistrz Piławy Górnej – Zuzanna Bielawska, Wiceburmistrz – Izabela Woronowicz, Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – Iwona Stankowicz, Przewodniczący Rady Miasta – Dariusz Madejski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta – Bogusława Barwacz, Inspektor ds. Oświaty i wychowania – Beata Krzemieniecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej – Danuta Zaręba, Kierownik ds. sportu, turystyki i kultury MOKiB – Iwona Szuba, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz autorka Programu OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE, Pani Mirela Nawrot.

Inauguracja nadania tytułu OPTYMISTYCZNEGO PRZEDSZKOLA połączona z uroczystością PASOWANIA na STARSZAKA odbyła się w nowo otwartej Hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego. Rozpoczynając część oficjalną Dyrektor Barbarę Mazur serdecznie powitała wszystkich obecnych oraz przedstawiła główny cel i założenia nowego programu.
Następnie w część artystycznej, przedszkolaki z grup Pszczółki i Biedronki przedstawiły „Bajkę o kolorach”. Kolejno, ze starszakami wystąpiły dzieci z grup młodszych Myszki i Motylki, we wspólnym tańcu do piosenki „The Spectre”. Na zakończenie starszaki zaprezentowały „tęczowy taniec” z szarfami, który wzbudził zachwyt rodziców i gości. Dzieci zostały przygotowane przez wychowawców grup.
Po części artystycznej głos zabrała autorka programu Pani Mirela Nawrot oraz Burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska. Goście wręczyli na ręce pani Dyrektor upominki dla przedszkolaków, a Wizytator Pani Iwona Stankowicz List z życzeniami, od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pana Romana Kowalczyka. Prezent w postaci Paszportu do kariery wręczono także Burmistrz Piławy Górnej.
Finałowym punktem uroczystości było Pasowanie przedszkolaków, podczas którego ślubowali być nie tylko starszakami, ale również optymistami. Realizując program pragniemy, w naszym przedszkolu wychować człowieka otwartego na świat, zaradnego, rozwiniętego intelektualnie, a przede wszystkim optymistycznego. Dążącego do osiągnięcia szczęścia i radzącego sobie z niepowodzeniami, wierzącego, że to co robi jest słuszne. Każdy starszak – optymista otrzymał upominek.
W II części uroczystości bawiliśmy się wspólnie z animatorami z Krainy Eldorado. Było dużo śmiechu, tańców i zabawy z rodzicami. Wśród gości rozlosowano cenne nagrody – bony upominkowe na zabieg higienizacji jamy ustnej, strzyżenie męskie i pizze oraz kosz rozmaitości. Nie zabrakło także pyszności: słodkich wypieków do kawy i herbaty oraz słynnych przedszkolnych pierogów. Było radośnie optymistycznie, kolorowo i tęczowo.

 

Czy zatem warto być optymistą? Tak! „bo świat, nie jest ani czarno-biały, ani szary” świat jest kolorowy, jak tęcza przypominająca nam, że warto być optymistą.

 


 

Dyrektor Przedszkola „Tęczowa Kraina” składa serdeczne podziękowania
wszystkim przybyłym za obecność,
nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości,
rodzicom za ogromną pomoc
oraz dzieciom za wspaniały program i wspólna zabawę.