Myślę, więc nie śmiecę

W dniu 17 września br. roku dzieci z grupy „Biedronki ”  wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola biorąc w ten sposób udział w ogólnopolskiej akcji „Myślę, więc nie śmiecę”, której celem było promowanie poszanowania zasobów środowiska, ograniczenie ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem pobliskiego terenu.

Pogoda dopisała, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci, udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.