Darmowe szczepienia przeciw grypie w Piławie Górnej

Przychodnia „Familia” podpisała umowę z NFZ na wykonywanie darmowych szczepień przeciw grypie. Szczepienia dotyczą tylko uprawnionych osób wymienionych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Szczepienia będą wykonywane w wyznaczonym terminie po uprzedniej rejestracji w przychodni.

Jednocześnie w przychodni rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 III dawką, tj. dawką przypominającą dla osób, które ukończyły 50  rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentami lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV oraz uczniów szkół i studentów uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.

Dawkę przypominającą należy przyjąć nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw Covid-19. Dedykowaną szczepionką do szczepienia przypominającego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Oczywiście cały czas są wykonywane szczepienia przeciw Covid-19 pierwszą dawką dla chętnych osób.