11 listopada – Święto Niepodległości

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2021 r. w Przedszkolu „Tęczowa Kraina” obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem w wykonaniu dzieci z grup BIEDRONKI i PSZCZÓŁKI, które przygotowały Panie: Iwona Orzoł i Sylwia Łazorko. Młodzi aktorzy zaprezentowali tańce, wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny. Tego dnia przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor oraz personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, w ten sposób upamiętniając rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

 

FILM Z OBCHODÓW UROCZYSTOŚCI 11 LISTOPADA – ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI JUŻ DOSTĘPNY !

KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ

 11 listopada – Święto Niepodległości