Andrzejkowe CZARY – MARY

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

29 listopada w „TĘCZOWEJ KRAINIE” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło losowania swoich przyszłych zawodów, losowania kolorów, gry w butelkę, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wychowawczynie przypominały dzieciom, że wróżby, to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce prowadzone przez naszą wspaniałą panią Lilę.  Pod koniec zabawy na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.