Międzynarodowy Dzień KLOCKÓW LEGO

Żaden fan LEGO nie może przegapić tego wyjątkowego dnia – DNIA KLOCKÓW LEGO. Dlatego również przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” w Piławie Górnej  28 stycznia obchodziły ten wyjątkowy dzień.
Od samego rana nie zabrakło wspólnych rozmów o klockach i ich rodzajach oraz ciekawostek o duńskich klockach LEGO niosących dobrą zabawę. Tworzeniu różnych konstrukcji i budowli z klocków LEGO nie było końca. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych, począwszy od maluchów po starszaki, za pomocą klocków układały rytmy, grały w klockowe sudoku, kodowały na dywanie, słuchały wiersza o klockach LEGO, a także budowały liczne wieże. Dzieci kolorowały obrazki i malowały gipsowe odlewy ludzików LEGO, co sprawiło im mnóstwo radości. W nagrodę na zakończenie dnia każdy otrzymał ręcznie robione czekoladki w kształcie klocków LEGO oraz pomalowane przez siebie ludziki.
Klocki stanowią ważny element w życiu i rozwoju każdego dziecka. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha, a przede wszystkim zabawa klockami to doskonała rozrywka dla dzieci pozwalająca na ciekawe spędzenie czasu z rówieśnikami, a także wspólnego czasu z rodzicami. Dlatego też chcemy podzielić się z Wami relacją z tego dnia oraz radością naszych przedszkolaków.