SPORT to ważna sprawa

„Uprawianie sportu wzmacnia ciało, uczy wytrwałości i pokory, dodaje pewności siebie, hartuje i wycisza, a dodatkowo sprawia dzieciom przyjemność i uczy zdrowej rywalizacji. Zajęcia sportowe zapoznają dzieci z ruchem fizycznym oraz wyrabiają prawidłowe nawyki związane z ruchem.”
24 marca dzieci, które od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej – grupa „Biedronki”  udały się do Szkoły Podstawowej  im. K.K. Baczyńskiego  w Piławie Górnej .

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych dla nich przez nauczycieli wychowania fizycznego .  Śmiechu i emocji było co niemiara.

Wizyta  miała na celu popularyzację aktywności fizycznej dzieci, wypracowanie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej oraz po prostu dobrą zabawę.

Zajęcia na hali rozpoczęły się  zbiórką w szeregu, potem rozgrzewką gimnastyczną,  a następnie były zabawy ruchowe oparte na rywalizacji, gry i zabawy ruchowe  z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych.

W organizacji zajęć sportowych pomagali uczniowie klas starszych. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie dzieciom w pamięci.