Grupa TURYSTYCZNA w Ząbkowicach Śląskich

Dnia 14 i 15 kwietnia dzieci z grupy turystycznej realizując program „Wędrujemy po siedmiomilowe buty” wzięły udział w wycieczce do Ząbkowic Śląskich. W pierwszym dniu grupie „Biedronki” towarzyszył przewodnik – Pan Marek Jechna. W drugim  „Pszczółkom” Pan – Andrzej Jurasz.

Przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące Krzywej Wieży i Laboratorium Frankensteina. Dowiedziały się, że Krzywa Wieża zajmuje drugie miejsce w europejskiej czołówce krzywych budynków zaraz po wieży we włoskiej Pizie. Ma aż 34 metry wysokości, co odpowiada dziesięciopiętrowemu budynkowi, a na jej szczyt wiedzie aż 139 schodów. Trud wejścia rekompensują przepiękne widoki, które przedszkolaki podziwiały z jej korony. Wieża co roku w lipcu obchodzi swoje święto – Dni i Noce Krzywej Wieży.

Mali turyści byli też w Laboratorium doktora Frankensteina, w którym oglądali przeróżne naczynia: kadzie, probówki, butle, setki dziwnych rurek i wszechobecne pajęczyny. Z wielu probówek o dziwnym kolorze cieczy unosił się dym! Było mnóstwo innych sprzętów doskonale oddających niezwykłą atmosferę tego miejsca. To naprawdę warto zobaczyć!

Mali turyści z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę i kolejne kilometry do zdobycia.