Obrady OPTYMISTYCZNEGO SEJMU w „Tęczowej Krainie”

W czwartek (28 kwietnia 2022) w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. W sali przedszkolnej trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek – Filip oraz Wicemarszałkowie: Helenka i Oliwer wraz z Sekretarzem Panią Iwonką czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad. Tematyka dotyczyła wszystkich przedszkolaków, choć na sejmowych krzesełkach zasiadali najbardziej doświadczeni, czyli sześciolatkowie.

Posłanki i Posłowie w białych bluzkach, koszulach a nawet krawatach – prezentowali się niezwykle uroczyście. Wypowiadali się z dużym przejęciem. Optymistyczna Izba z całą powagą odśpiewała hymn Polski i hymn naszego przedszkola, przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie wspólnie omawiała temat postaw patriotycznych. Marszałek udzielał głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się Jak powinien postępować dobry Polak?.

Każdy chętny mógł zabrać głos, skrupulatnie notowany na tablicy.

W przerwie Marszałkowie z Sekretarzem, sporządzili Projekt Ustawy. Uczestnicy obrad, powrócili na salę Optymistycznego Sejmu i wysłuchali czytania projektu. Nikt nie zgłosił poprawki. Ustawa – „Kodeks Młodego Patrioty” została przegłosowana.