PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW na STARSZAKA

Dnia 21.10.2022 roku Nasze przedszkole obchodziło bardzo ważną uroczystość. W Miejskim Ośrodku Kultury, odbyło się  Pasowanie na Starszaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy występ, ale także dla pozostałych 6-latków, które w tym roku uczęszczają do grup „Pszczółki” i „Biedronki”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Barbarę Mazur. Swoją obecnością zaszczycili Nas: Pani Marta Sochacka-Pelczar – Zastępca Burmistrza, Pani Magdalena Kochowska – Inspektor ds. Oświaty, Pani Danuta Zaręba – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego, Pani Iwona Szuba – Dyrektor MOKiB oraz Pan Dariusz Madejski – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Następnie odbył się program artystyczny, w czasie, którego przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Był to pierwszy debiut artystyczny, w tym roku szkolnym, do którego podeszły z wielkim entuzjazmem. Było magicznie na scenie pojawiły się małe czarownice i Baba Jaga, która bardzo polubiła dzieci i chciała spędzić z Nimi jak najwięcej czasu, ucząc się od nich zasad, którymi będą się kierować w życiu przedszkolnym. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani dyrektor wraz z gośćmi, kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonali uroczystego pasowania, nadając im miano Starszaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom, książeczkę, kredko – gwizdek oraz słodki upominek. Także goście z Urzędu Miasta osłodzili Nam tą uroczystą chwilę upominkami.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w „Tęczowej Krainie”!