MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA w „TĘCZOWEJ KRAINIE”

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku ten wyjątkowy dzień wypadł w niedzielę, jednak nic nie stało na przeszkodzie, aby przedszkolaki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska w poniedziałek 21 listopada. Przedszkolaki z grup młodszych przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, natomiast dzieci z grup starszych ubrane na galowo. W ramach tego dnia nauczycielki przygotowały dla przedszkolaków przedstawienie pt. Baśń o prawach dziecka i zaśpiewały piosenkę Prawa dziecka.  

Podsumowując przedstawienie głos zabrała pani dyrektor Barbara Mazur, która przekazała dzieciom niezwykle miłą wiadomość o otrzymaniu przez przedszkole certyfikatu OPTYMISTYCZNEGO PRZEDSZKOLA. Z radością ogłosiła również, że Tęczowa Kraina rusza z nową edycją programu pod hasłem W królestwie Dzieci i otrzymała licencję na kolejne działania.

Na zakończenie dnia każdy z przedszkolaków otrzymał od Czerwonego Kapturka słodki upominek z wypisanymi prawami dziecka, który zabrało do domu. Dzieci młodsze obejrzały również film edukacyjny Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka.

W tym uroczystym dla przedszkolaków dniu  wśród grup starszych odbył się również Sejm, którego celem było uchwalenie najważniejszych PRAW DZIECKA  i zobowiązanie się do ich przestrzegania w naszym przedszkolu.