„Wśród nocnej ciszy…”

Kiedy pora jest zimowa, domy w śniegu drzemią,

Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.

Lecz najmilszy – wigilijny wieczór przed świętami.

Jest tak piękny, taki inny – tak oczekiwany.

Jedna tylko myśl rozgrzeje oszronione serca ludzi,

Wkrótce Boże Narodzenie!

Niech nadzieja w nas się budzi.

 

Dnia 20 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się przedszkolne jasełka pod hasłem:

„Wśród nocnej ciszy…”

Jasełka śniegiem otulone, dźwiękiem melodii snute na kolędy nutę. Gościliśmy państwa z wielką przyjemnością, a kolędy dziecięcy głos, przyniósł nam radość i dał wielką moc. Przybyli pasterze z owieczkami oraz Trzej Królowie, by towarzyszyć Józefowi i Maryi w narodzinach  dzieciątka Jezus. Aniołowie zwiastowali radość i dobrą nowinę, tańcami powitały maleńką dziecinę. Magiczny nastrój udzielił się każdemu, a wzruszenie rysowało się na twarzach publiczności przy pastorałce „Pachnie świętami”. Krasnoludki i Jeżyki debiutowały na dużej scenie, ale dzielnie i odważnie zaprezentowały się, śpiewając z całego serduszka.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, Wam rodzicom i bliskim Naszych przedszkolaków oraz zaproszonym gościom: Pani Marcie Sochackiej – Pelczar – Zastępcy Burmistrza,  Pani  Magdalenie Kochowskiej – Inspektor ds. Oświaty, Pani Danucie Zarębie – Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Iwonie Szubie – Dyrektor MOKiB oraz ks. Krzysztofowi Cora – Proboszczowi Naszej Parafii.

Nasze spotkanie miało wprowadzić Państwa w ten cudowny nastrój oczekiwania, na to co dobre, co piękne… Mamy nadzieję, że Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą właśnie takie – pełne nadziei, wiary i miłości.