Królestwo Dzieci

31 stycznia, podczas balu karnawałowego w naszym przedszkolu, nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnego etapu programu „Optymistyczne Przedszkole-KRÓLESTWO DZIECI”.

Przez najbliższy czas, dzieci będą odwiedzały kolejne komnaty królestwa, aby wzbogacać swoja wiedzę, doskonalić umiejętności i rozwijać kompetencje. Pierwsze komnata, którą przedszkolaki odwiedziły 10 marca, to

KOMNATA PLASTYKI

Dawno, dawno temu….za górami….za lasami, a dokładniej w Piławie Górnej w Przedszkolu Tęczowa Kraina było sobie Królestwo Dzieci. W tym królestwie, dzieci codziennie dużo się bawiły, z radością się uczyły i nowe rzeczy tworzyły. Królestwo liczyło siedem różnych grup :

  1. Krasnoludki
  2. Jeżyki
  3. Żabki
  4. Motylki
  5. Myszki
  6. Pszczółki
  7. Biedronki

Każda grupa mieszkała w swoim zamku i pewnego dnia postanowiła, że trzeba je odnowić i wspólnie zabrali się do malowania. Malowali, ozdabiali z wielką radością, aby ich zamek stał się jak najbardziej piękny i kolorowy. Po skończonej pracy wszyscy byli z siebie bardzo dumni!

Komnata plastyki ma na celu pobudzanie kreatywności, wyobraźni i fantazji.

Kreatywność pomaga w rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie ze zmianą i ograniczeniami. Wpływa na jakość życia i poczucie szczęścia. Jest połączeniem wyobraźni, zdobytego doświadczenia i wiedzy, postawy nastawionej na rozwiązywanie zadań oraz zdolności nieszablonowego myślenia.

Kreatywność jest zdolnością do tworzenia nowych rzeczy – i nie muszą być to wielkie rzeczy, ale (nie)zwykłe !!!