Turniej piłki nożnej

W dniu 28.03.2023 r. dzieci z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Kraina” z Piławy Górnej wzięły udział w IX Powiatowym Turnieju Przedszkolaków zorganizowanym przez Akademię Piłkarską w Dzierżoniowie.

„Mali piłkarze” próbowali swoich sił na boisku, rozgrywając cztery mecze z drużynami dziecięcymi z zaprzyjaźnionych placówek przedszkolnych. Udało nam się strzelić kilka bramek, a także kilka stracić. Dzieci obejrzały pokazowy występ mistrza świata we Freestyle Pawła Skóry. Również miały możliwość korzystania ze strefy zabaw przygotowanej przez organizatorów.

            Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Turniej dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń  i przeżyć. Pozwoliły aktywnie spędzić kilka godzin, zintegrować się z dziećmi z innych placówek oraz zachęcił do gry w piłkę nożną wielu miłośników tego sportu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom: Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów, Fundacji Fenix oraz OSIR w Dzierżoniowie za zaproszenie i wspaniałą zabawę oraz Panu Andrzejowi Tubicz za zwrócenie uwagi na organizowany turniej i zachęcenie do wzięcia udziału.