DZIEŃ DZIECKA w TĘCZOWEJ KRAINIE

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

W tym roku, w naszym przedszkolu  obchody tego szczególnego w roku dnia rozpoczęliśmy 1 czerwca, a zakończyliśmy w piątek 3 czerwca.

Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować uroczystości w ogrodzie przedszkolnym z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych.

Zabawę rozpoczęliśmy w salach, gdzie w zmaganiach sportowych wzięły udział wszystkie przedszkolaki wędrując od sali do sali świetnie się przy tym bawiąc. W każdej z sal dzieci musiały wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną. Następnie przedszkolaki wyszły na ogród przedszkolny, gdzie wzięły udział w zabawach kołowych. Tańcom i radości nie było końca. Po krótkiej przerwie na dzieci czekała wielka niespodzianka – pokaz baniek mydlanych i zabawy z animatorami z Klubu Animacji PESTKA. Przedszkolaki były przeszczęśliwe 🙂

2 czerwca rozpoczęliśmy kolejny dzień pełen zmagań sportowych, podczas którego przedszkolaki wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU promowanego przez Bliżej Przedszkola. Dzieciakom towarzyszyła zdrowa rywalizacja i świetna zabawa.

Obchody Dnia Dziecka zakończyliśmy w piątek 3 czerwca piknikiem rodzinnym  pod hasłem: Duży i mały dobrze wie, jak w Piławskim Przedszkolu bawić się w ramach programu Piławę Górną znamy i o niej opowiadamy z okazji 60-lecia Piławy Górnej.