Duży i mały dobrze wie, jak w Piławskim Przedszkolu bawić się – PIKNIK RODZINNY

W piątek 3 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny pod hasłem: „Duży i mały dobrze wie, jak w Piławskim Przedszkolu bawić się”. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Piławę Górną znamy i o niej opowiadamy”, związanego z 60-leciem nadania naszej miejscowości praw miejskich.

Głównym założeniem pikniku było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej. W tym szczególnym dla naszego przedszkola dniu, obecni byli również z nami Burmistrz Piławy Górnej Pan Krzysztof Chudyk oraz Zastępca Burmistrza Pani Marta Sochacka-Pelczar. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem legendy „ O Zuzannie, która kamiennym czółenkiem tkała i o piławskim stawie”, w wykonaniu nauczycielek przedszkola. Następnie dzieci, wspólnie z rodzicami brali udział w konkurencjach i zabawach sportowych, które nagradzane były zdrowymi przekąskami. Po wykonaniu wszystkich zadań, na gości czekał quiz wiedzy o Piławie Górnej. Okazało się, że zarówno rodzice, jak i dzieci znakomicie znają naszą miejscowość, ponieważ udzielali tylko poprawnych odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Piławie Górnej, której tekst został ułożony przez nauczycielki naszego przedszkola. Na uwagę zasługuje również piękna wystawa zdjęć pt. „ Przedszkole Publiczne na przestrzeni lat”, którą w dalszym ciągu można oglądać przy głównych wejściach do przedszkola.

Był to miły i udany dzień z życia naszego przedszkola, a rodzice wraz ze swymi pociechami po raz olejny pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas.