Mikołajkowa noc w przedszkolu

Mikołaj… Święty Mikołaj… wszystkie dzieci na całym świecie wyczekują tego wyjątkowego gościa z niecierpliwością i podekscytowaniem. Nasze starszaki z „Tęczowej Krainy”, tak bardzo nie mogły doczekać się tego spotkania, że już w poniedziałek 5 grudnia, przybyły do przedszkola o godzinie 19:00. Wyposażone w śpiwory, poduszki, piżamy oraz ulubione przytulanki z uśmiechem na twarzy przekroczyły próg swojej sali. Przed spaniem na dzieci czekała wspólna zabawa przy wesołych piosenkach oraz przepyszna kolacja. Po mikołajkowej bajce, gotowe do spania zajęły swoje miejsca, przytuliły maskotki i zasnęły.

Z samego rana obudził je dźwięk dzwonka i głośne ho,ho,ho… Dzieci nie miały wątpliwości, że to właśnie On, że już jest i zaraz się z nim spotkają. Szybko ubrały się w swoje czerwone ubrania, założyły mikołajowe czapeczki, zjadły śniadanie i pobiegły do sali, by tam wyczekiwać wizyty wyjątkowego gościa.

Gdy Mikołaj pojawił się z prezentami, dzieci ze wszystkich grup wiekowych przychodziły, by się z nim przywitać, porozmawiać i odpowiedzieć na najważniejsze tego dnia pytanie: „Czy byliście grzeczni, w tym roku?”. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki i wierszyki. Mikołaj chętnie obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że za rok znowu je odwiedzi… jeśli tylko będą starały się być grzeczne.