„Pyza na polskich dróżkach” – wizyta w Domu Opieki

Do bardzo wzruszającego spotkania dwóch pokoleń doszło 10 lutego 2023r. Przedszkolaki z grup „Motylki”, „Myszki”, „Pszczółki” i „Biedronki” razem z panią dyrektor Barbarą Mazur oraz swoimi nauczycielkami Iwoną Orzoł, Urszulą Sekułą i Alicją Lizak, udały się do Domu Opieki – Pałac Tomice z przedstawieniem „Pyza na polskich dróżkach”.

Spotkanie zostało zainicjowane przez panią Marię Kaczorowską – sekretarza Rady Seniorów w Piławie Górnej. Przedstawienie wywołało u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wspólnie z pensjonariuszami śpiewali takie przeboje, jak „Szła dzieweczka do laseczka”, „Głęboka studzienka”, czy „Gdzie ci mężczyźni”. Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem, a w nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki, zestawy artykułów plastycznych i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

Dzieci miały także okazję poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki w Tomicach było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Wyjazd był dla przedszkolaków prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.